Küresel Sutherland Şirketi Filibe'de Ofis Açıyor

16 Ekim 2019

Sutherland Global Services Bulgaria Şirketi İcra Müdürü Dimitır Gılıbov, “Küresel çapta faaliyet gösteren Sutherland Şirketi Filibe'ye ayak basıyor. Kasım ayının sonuna kadar 100 eleman işe almamız gerekiyor ve 2020 yılının sonuna kadar Filibe’deki ofiste çalışan personel sayısının 300’e çıkması planlanıyor” diye izah etti. Şu anda Almanca bilen ve temel bilgisayar becerilerine sahip elemanlar aranıyor. Onlar, online ticarette lider olan Sutherland’ın müşterisi olan bir şirkete hizmet edecekler.

Gılıbov, ”Çalışanlara başlangıçta ödenen maaşlar 2000-2500 leva arasında değişiyor” diye belirtti. Ayrıca faaliyetlerden elde edilen sonuçlara göre prim sistemi yolu ile çalışanlara prim ödenmektedir. Ücretler, şirketin faaliyet gösterdiği Sofya, Varna ve Burgaz olmak üzere üç şehirde de aynı tutardadır.
Filibe Büyükşehir Belediye Başkan Yardımcısı Stefan Stoyanov, ”Filibe’de bilişim teknolojileri, dış kaynak kullanımı ve paylaşılan hizmetler alanında faaliyet gösteren şirketlerin sayısı artık 120'den fazla ve bu şirketlerin çalışan sayısı 4 000'den fazladır” diye kaydetti.

Kaynak: https://kircaalihaber.com/?pid=3&id_news=23798&fbclid=IwAR2eu5nl4QNZ-iKfZV9D3j88hK73sUFa0gQoNqaxjbSWHrUzwhTDqeQSdzs
Yayımlayan: Filibe Ticaret Ataşeliği