Yunanistan 14 Mayıs’ta Turizme Açılacak

07 Nisan 2021

Yunanistan Turizm Bakanı Haris Theoharis, Yunan turizmini koronavirüsüne karşı tamamen güvenli şekilde 14 Mayıs’ta açacaklarını duyurmuştur.

Bakan yaptığı açıklamada; Yunanistan’ın planının yabancı turistleri ve yerli halkı tehlikeye sokmayacak şekilde 5 savunma hattından oluşacağını ifade etmiştir.

Buna göre; turistlerin aşılanması ya da negatif test sertifikası almaları, sınırlarda ve havaalanlarında rastgele kontrol sistemi, virüse yakalanan turistler için karantina otelleri, turizm profesyonellerinin aşılanması –ki hassas grupların aşılanması tamamlandığında derhal bu grup aşılanacaktır, ve sağlık protokollerine sıkı sıkıya bağlı kalınması olarak açıklanmıştır.  

Yunan Bakan ayrıca kurallar uygulanırken, Yunan vatandaşları ile yabancı turistler arasında ayrımcılık yapılmayacağını da vurgulamıştır.  

Nihai olarak Bakan, “Covid-free Ada” diye bir durum olmadığını, küçük adalarda toptan aşılama yapılmasının sadece prosedürel nedenlerden kaynaklandığını ifade etmiş, tüm ülkenin virüse karşı güvenli olduğunu belirtmiştir.


Kaynak: https://www.ekathimerini.com/economy/1158763/tourism-minister-says-that-tourism-will-open-on-may-14-with-no-discrimination/

Yayımlayan: Atina Ticaret Müşavirliği