Yunanistan’a Yaz Sezonunda Yeni Uçuşlar

30 Mart 2021

Üç yıl önce Yunan havaalanlarına uçmayı durduran Ryanair, taleplerin artması nedeniyle Yunan adalarına üç yeni hat ile tekrar ülkeye giriş yapacağını duyurmuştur.

İrlandalı havayolu şirketinin yanısıra, bu yaz salgın nedeniyle kaybedilen irtifanın bir kısmını geri kazanmanın bir yolu olarak diğer havayolu şirketlerinin de Yunanistan'a ilgisinin artacağı ifade edilmektedir.

Ülkenin 14 havaalanının işleticisi Fraport Yunanistan'ın Geliştirme Direktörü Giorgos Vilos’un yaptığı açıklamaya göre; Havaalanlarının yurtdışı destinasyonlarla direkt uçuşlar yoluyla bağlanması her zaman büyümenin önemli bir faktörü olmuştur ve mevcut gelişmeler bu hedefe yöneliktir.

Lokal havayolu şirketi Aegean, yedi yeni hub oluşturarak, İngiltere ve Yunanistan arasındaki yaz seferlerini iki katına çıkarmayı planlamaktadır.

Sky Express’te yaz dönemi için Yunanistan ile Brüksel gibi farklı destinasyonları birleştirmek üzere hizmetlerini artırmıştır.  

British Airways, Akdeniz’e Boing 787s ve 777s, Airbus SE A350s gibi daha büyük uçaklarla sefer yapmayı düşünmektedir.

Air France-KLM Grubu ise Paris’ten sadece Atina’ya değil, Selanik, Mykonos, Santorini, Corfu, Rodos ve İraklio’ya da seferler yapacaktır.

Qatar Airways ise, Doha ile Mykonos arasında direk uçuş gerçekleştirecektir.Kaynak: https://www.ekathimerini.com/economy/1158171/greece-is-a-lifeline-for-carriers/

Yayımlayan: Atina Ticaret Müşavirliği