Yunanistan’da Perakende Sektörü Geçici Olarak Açılacak

01 Nisan 2021

Yunanistan Sağlık Bakanı Vassilis Kikilias ve Vatandaşları Koruma Bakan Yardımcısı Nikos Hardalias tarafından yapılan açıklamaya göre; Yunanistan’da perakende mağazalar 5 Nisan Pazartesi günü yeniden açılacaktır. Tüketiciler, uzaktan siparişle mağaza girişinden teslim alma (click-away) ya da randevu (click-in-shop) ile alışveriş yapabileceklerdir.

Ayrıca, ekonomiyi destekleme çabalarına katkı sağlamak üzere, sadece haftasonları belediyeler arası gidiş-geliş serbestisi getirilmiştir. Tüketiciler, belirli bir SMS kodu göndermek ve 3 saat ile sınırlı olmak üzere mağazalara gidebileceklerdir.

Bununla birlikte, her mağazada 25 metrekareye bir müşteri düşecek şekilde ve maksimum 20 müşteriye kadar izin verilmiştir.

Ayrıca, 3 Nisan Cumartesi gününden itibaren belediyeler arasında araçla gidiş-gelişlere; SMS mesajı göndermek suretiyle, sadece outdoor spor amaçlı ve 3 kişiye ya da aynı aileden olmak şartıyla izin verilmektedir.

Alışveriş merkezleri, outlet mağazaları kapalı kalmaya devam etmekte olup, gelecek hafta durum yeniden değerlendirilecektir.

Aynı şekilde okullarda da uzaktan eğitime devam kararı verilmiştir.


Kaynak: https://www.ekathimerini.com/news/1158355/retail-to-tentatively-open-on-monday/

Yayımlayan: Atina Ticaret Müşavirliği