Davranışsal Kamu Politikalarında Akademi ile Yeni Bir İşbirliği: Boğaziçi Üniversitesi Nudge Bootcamp

11 Aralık 2018

Türkiye’nin ilk Davranışsal Kamu Politikaları Dairesini bünyesinde bulunduran Bakanlığımız bu alandaki çalışmalarına hızla devam ediyor. Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nden sonra bu alandaki ikinci işbirliğimizi Boğaziçi Üniversitesi ile yapıyoruz.

13- 14 Aralık 2018 tarihlerinde Boğaziçi Üniversitesi bünyesinde, Boğaziçi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi öğrencileri ile İstanbul ve çevre illerinde yer alan üniversitelerimizden davranış bilimleri alanında çalışmalarını yürüten akademisyenlerimizin katılacağı bir Nudge Bootcamp düzenleniyor. Bootcamp ile Bakanlığımız tarafından önümüzdeki dönem yürütülecek projelere akademisyenlerimizin katkısı alınırken, üniversite öğrencileri nezdinde davranışsal ekonomi ile ilgili farkındalık yaratılması amaçlanıyor.

Program kapsamında, öğrenciler davranış bilimleri konusunda bilgilendirilecek ve öğrencilerden Bakanlığımızın önümüzdeki dönem davranış bilimleri alanında yürüteceği çalışmalara ilişkin proje önerileri hazırlaması beklenecektir.