Ahilik Ansiklopedisi (Türkçe)

31 Temmuz 2019

Ahilik Ansiklopedisi, Ticaret Bakanlığı Esnaf, Sanatkarlar ve  Kooperatifçilik Genel Müdürlüğü’nün koordinasyonunda, yaklaşık bin yıllık geçmişiyle tarihimize silinmeyecek etkiler bırakmış olan Ahilik kültürünü ve felsefesini yaşatmak ve gelecek nesillere aktarmak için insanlığa kadim bir model olarak sunulmasına vesile olmak adına, alanında uzman birçok bilim insanın katkısıyla hazırlandı.

Geleceğe ve günümüze ışık tutacak yeni çalışmalara öncülük etmesi planlanan ansiklopedi iki ciltten oluşmaktadır ve madde bazında yazılmıştır.
 
Ansiklopedide; Ahi Evran Veli’nin hayatı ve Ahiliğe etkileri, Ahilik ile ilgili dünyada yapılan yüksek lisans ve doktora tezleri ile yapılmış bütün eserlerin tanıtımı, tarihteki Ahiler ve Ahi yapıtları, Ahiliğin kaynak eserleri olan fütüvvetnamaler , şecerenameler, icazetnameler ile seyahatnameler ile Ahilik ve Esnaf Kuruluşları da yer alıyor.
 
Kreatif uygulama ve tasarım hizmetleri tamamlanan ansiklopedinin 18 Eylül 2014 tarihinde lansmanı yapılarak ilim dünyasına sunuldu.

Ahilik Ansiklopedisi Cilt 1 İndirmek İçin Tıklayınız.

Ahilik Ansiklopedisi Cilt 2 İndirmek İçin Tıklayınız.