Dış Ticaret Bilgilendirme Seminerleri (Kayseri, Niğde ve Karaman)

02 Nisan 2019

Ticaret Bakanlığı firmaları temel dış ticaret işlemleri, ihracatta sağlanan devlet destekleri ve potansiyel ihraç pazarları hakkında bilgilendirme amacıyla yurt sathında Dış Ticaret Bilgilendirme Seminerleri düzenliyor.
Ticaret Bakanlığı, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, Türkiye İhracatçılar Meclisi ve Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu koordinasyonunda, Akdeniz İhracatçı Birlikleri Genel Sekreterliği organizasyonu ve;

  • Kayseri Ticaret Odası, Kayseri Mimar Sinan Organize Sanayi Bölgesi ve Yahyalı Ticaret ve Sanayi Odası işbirliği ve Kayseri Sanayi Odası ev sahipliğinde 9 Nisan 2019 tarihinde Kayseri’de,
  • Niğde Ticaret ve Sanayi Odası ev sahipliğinde 10 Nisan 2019 tarihinde Niğde‘de,
  • Karaman Ticaret ve Sanayi Odası ev sahipliğinde 11 Nisan 2019 tarihinde Karaman’da,

Dış Ticaret Bilgilendirme Seminerleri düzenlenecektir. Seminerlerde; İhracat Mevzuatı/Dâhilde ve Hariçte İşleme Rejimleri ile Ticaret Bakanlığı tarafından İhracatta Uygulanan Destek Programları konularında sunumlar yapılacaktır.
Ticaret Bakanlığınca 2018 yılında 57 ilde, 18 işbirliği kuruluşu ile 79 Dış Ticaret Bilgilendirme Semineri düzenlenmiş ve bu seminerlere 3380 kişi katılım sağlamıştır.
2019 yılında 12 ilde, 4 işbirliği kuruluşu ile 16 Dış Ticaret Bilgilendirme Semineri düzenlenmiş ve 1125 kişi katılım sağlamıştır.
2019 yılı sonuna kadar 74 Dış Ticaret Bilgilendirme Semineri daha düzenlenmesi öngörülmektedir.