Vanlı emekçi kadınlardan Bakan Yardımcısı Çiftci´ye ziyaret

Hak-İş Sendikası Van Şube Başkanı ve Kadın Komitesi üyeleri Gümrük ve Ticaret Bakan Yardımcısı Fatih Çiftci´yi ziyaret ederek Van'a olan hizmetlerinden dolayı şükranlarını ilettiler.

08 Mart 2018
Gümrük ve Ticaret Bakan Yardımcısı Fatih Çiftci, Hak-İş Sendikası Van şubesi Kadın Komitesi üyelerini Bakanlıkta ağırladı. Hak-İş Van Şube Başkanı Abdullah Efeoğlu başkanlığında, Kadın Komitesinden 50´ye yakın üye, Van´a olan katkılarından dolayı memnuniyetlerini iletmek üzere Çiftci´yi ziyaret etti.

AK Parti hükümetlerinin önem verdiği sivil toplum hareketlerinin başında sendikaların bulunduğunu vurgulayan Çiftci, Hak-İş ailesi bu davanın her zaman destekçisi olmuştur. Bu bizi çok mutlu ediyor. Van´da terör örgütünün baskısı altında dahi desteklerinden vazgeçmediler. Bugün de bizleri nazik ziyaretleriyle mutlu ettiler. Ben başta burada bulunan Hak-İş Van Kadın Komitesi üyeleri ile birlikte tüm emekçi kadınlarımızın Dünya Kadınlar Gününü kutluyorum. ” dedi.

Bakan Yardımcısı Çiftci´den Van´a olan ilgi ve alakalarını kesmemelerini ve Van´a her zaman sahip çıkmalarını istediklerini ileten Hak-İş Sendikası Van Şube Başkanı Abdullah Efeoğlu, “ Van´da yıllardır hiç kimsenin cesaret edemediği, hiç kimsenin taşın altına elini koymadığı konularda öncülük ederek sorunların çözümüne katkı koyan Bakan Yardımcımıza ilimiz adına yürekten teşekkür ediyoruz. Bir siyasi olarak değil bir büyüğümüz, bir ağabeyimiz olarak gördüğümüz sizin Van´da siyasilerin yapamadığı birçok önemli projede imzanız olması Van için nasıl bir kıymet olduğunuzu gösteriyor. Başarılarınızın devamını diliyoruz” şeklinde konuştu.

İnşallah hep birlikte Van’ımıza, ülkemize hizmet edeceğiz diyen Çiftci, Van, bölgenin en güzel yeri. Gerçekten de bizim için bir sevdadır. Van için elimizden geldiğince, arkadaşlarımızla birlikte, sivil toplum örgütlerimizle birlikte hizmet vermeye çalışacağız. Çok ciddi yatımlar, çok güzel hizmetler var. Tabi bunlar hep Cumhurbaşkanımızın, Başbakanımızın ve hükümetimizin gösterdiği önem ve ilgiden kaynaklanan yatırımlar. Daha da bu yatırımlar devam edecektir. İnşallah da Van’ın geleceği bugünden daha da güzel olacak. Hamdolsun AK Parti, hükümetimiz her sözü yerine getirdi. Hiç kimseyi de yarı yolda bırakmadık. Kalıcı istihdamın sağlanması da çok güzel oldu. Van’ı daha iyi noktalara taşıyabilmek için bizler de gayret göstereceğiz” şeklinde konuştu.

Bakan Yardımcısı Çiftci, AK Parti hükümetleri döneminde Van’a 20 katrilyonu aşkın yatırım yapıldığını hatırlatarak, “Eğitimde, tarımda, sağlıkta, ulaşımda, turizmde,  her alanda AK Parti ülkenin her noktasında olduğu gibi Van’da da çok ciddi hizmetler gerçekleştirdi, çok devasa yatırımlar yapıldı. Tabi bu bizim için yapılacak işlerin bittiği anlamına gelmiyor. İnsanımıza ne kadar hizmet etsek azdır. Mutlaka eksikler ve yapılması gerekenler de vardır. Onları da inşallah Cumhurbaşkanımızın ve Başbakanımızın talimatıyla ve bütün Bakanlıklar olarak elbirliğiyle yapacağız” diye konuştu.

Cumhuriyet tarihinde yapılan hizmetler toplandığında bile son 10 yılda Ak Parti ile yapılan yatırımların onda biri etmeyeceğini ifade eden Çiftci, “Hizmet kalitesi arttı. Hizmet kalitesi arttıkça insanımız da haklı olarak daha iyisini talep etmeye başladı. Kardeşlerimizin, bacılarımızın hakkıdır. Bizim görevimizde bunu sonuna kadar takip etmektir, Milletvekillerimizle, Bakanlıklarımızla, Teşkilatlarımızla birlikte takip etmektir. Cenab-ı Hak bizi sizlere karşı, milletimize karşı mahcup etmesin” dedi.

Çiftci,“ Van´dan gelen tüm projelere, ilimizden gelen tüm kardeşlerimizin fikirlerine gücümüz yettiğince yardım etmeye gayret gösteriyoruz ve Van´a katkı sağlayacak tüm projeleri birebir takip edip Van ve ülkemiz için iş, aş, istihdam ve üretime katkı sağlayabilmek için çalışıyoruz. Allah´a hamd olsun ki çok güzel şeyler de başardık. Van´ın tüm ilçelerine başımız dik gidebiliyoruz. Çünkü her noktada yurtlarından, imam hatip liselerine, spor salonundan devlet hastanesine kadar olabildiğince bir şeyler üretmeye çalıştık, takip ettik. Van´ın geleceği çok güzel olacak. Yeter ki birlik olsun, yeter ki güven olsun, yeter ki üretim olsun. Cumhurbaşkanımızın liderliğindeki AK Partimiz daha güçlü olsun. AK Parti güçlü oldukça huzur da olacaktır, üretim de olacaktır. Bunu hepimiz görüyoruz” diye konuştu.

Bakanlık olarak da Van´a ciddi yatırımlar yaptıklarını ifade eden Çiftci, "Cumhurbaşkanımızın talimatı ve Bakanımızın özel ilgilisiyle Van’a büyük bir sınır kapısı yaptık. Kapıköy, Van’ın hayatı olacak, Van’ın geleceği olacak. Ticaret artacak, büyüme olacak. Van´a akredite bir laboratuvar kuracağız. Küçük sanayi sitelerinde Van merkezde, Erciş’de ve İşgem’de 3 tane enerji kooperatifi kuracağız. Sanayi çatılarının üzerine güneş panelleri yaptıracağız. İnşallah Ticaret Borsası üzerinden güzel bir lisanslı depoculuk yapacağız. Kapıköy ile ticareti geliştireceğiz, lisanslı depoculukla tarım ve hayvancılığı geliştireceğiz, laboratuvarla da Van’ı merkez haline getireceğiz. Enerji sektöründe yapacağımız yatırımlarla da çok geniş kitlelere katkı vereceğiz” dedi.

Kadın komitesi üyelerinin özellikle Erciş´te ve Van genelindeki hizmetlerinden ötürü kendisiyle gurur duyduklarını belirtmeleri üzerine Çiftci, “Önemli olan her zaman her yerde doğruyu ifade edebilmektir. Bölgede sizlerin, özelliklerle bacılarımızın çok büyük emeği var. Eğer orda bir yatırım yapılıyorsa, AK Parti iktidara geliyorsa sizlerin çok ciddi desteği var.  Ben hep yaşadım belediye başkanıyken de yaşadım, milletvekiliyken de gördüm ve bugün de görüyorum. Bunun için de ben hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Allah razı olsun. Bundan sonraki süreçte de inşallah hem duanızı hem desteğinizi eksik etmeyin” diyerek sözlerini bitirdi.

Katılımcıların tek tek talep ve önerilerini de dinleyen Çiftci, birlikte fotoğraf çektirerek toplantı sonunda ziyaretçilerini uğurladı.