15 Temmuz Şehitlerini Anma Günü Etkinliği

Cumhurbaşkanlığı himayelerinde Ticaret Bakanlığı Esnaf, Sanatkarlar ve Kooperatifçilik Genel Müdürlüğü koordinasyonunda şehit esnaf yakınlarının katılımıyla "Vatan Sevdası İçin Hayat Kepengini Kapatanlar 15 Temmuz Şehitlerini Anma Günü" etkinliği gerçekleştirildi.

17 Temmuz 2019

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, tarihte esnaf ve sanatkarın her zaman ön planda yer aldığını, ülkenin savunucusu olduğunu belirterek, "Bakanlık olarak Cumhurbaşkanımızın himayelerinde 'Güçlü Esnaf, Güçlü Türkiye' vizyonuyla esnaflarımızın sorunlarına bir bir eğiliyoruz. Onların sorunlarına çözüm bulmak için birebir görüşüp politikalar üretiyoruz." dedi.
Bakan Pekcan, şehit yakınlarını kapıda karşıladı. 15 Temmuz'da 2 oğlu ve damadı şehit olan 94 yaşındaki Muzaffer Gülşen etkinliğin gerçekleştirileceği salona Bakan Pekcan'ın kolunda girdi.
Törende bir konuşma yapan Pekcan, milletlerin tarihlerinde kırılma noktaları, imtihan günleri olduğunu belirterek, bu tarihlerde milletlerin gösterdiği ortak tavrın milletlerin geleceğini şekillendirdiğini dile getirdi. Bu milletin bir evladı olduğu için kendisini şanslı gördüğünü ifade eden Pekcan, şunları söyledi:
"Tarihte esnaf ve sanatkarımız her zaman, Kurtuluş Savaşı'nda da Çanakkale'de de15 Temmuz'da da hep ön planda yer almış, ülkenin savunucusu olmuş. Bakanlık olarak Cumhurbaşkanımızın himayelerinde 'Güçlü esnaf ve güçlü Türkiye' vizyonuyla esnaflarımızın sorunlarına bir bir eğiliyoruz. Onların sorunlarına çözüm bulmak için birebir görüşüp politikalar üretiyoruz. Esnafın rekabetçi olabilmesi için yeni politikalar devreye sokuyoruz ve esnafımızı uluslararası arenada nasıl güçlendiririz bunlarla ilgili çözümler üretiyor, politikalar geliştiriyoruz. Bu doğrultuda da çalışmalarımıza devam edeceğiz."