Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan'ın 30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlama Mesajı

30 Ağustos 2018
Ağustos ayı Türk tarihine büyük zaferler ayı olarak kazınmıştır.

Malazgirt’te 1071’de Sultan Alparslan tarafından kapıları aralanan Anadolu’nun, Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde 30 Ağustos 1922’de kazanılan Başkomutanlık Meydan Muharebesiyle ilelebet Türk milletine vatan olduğu bir kez daha dünyaya kanıtlanmıştır.

En zor şartlarda elde edilen bu zaferler, milletimizin omuz omuza hareket ettiğinde neler yapabileceğinin, bağımsızlığın bizi biz yapan en önemli unsur olduğunun en güzel göstergeleri olmuştur.

Biz hep şunu söyledik şuna inandık; yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır. İşte bu nedenle başta 2023, 2053 ve 2071 hedeflerimiz olmak üzere tüm hedeflerimize kararlı adımlarla ilerlerken geçmişin bize sağladığı özgüvenle hareket ediyoruz.
Bu doğrultuda hedefimiz ülkemize değer katacak, ihracatçımızın, esnafımızın, KOBİ’lerimizin, sanayicilerimizin önünü açacak, milletimizin refah seviyesini artıracak çalışmalara imza atmaktır.

Bu vesileyle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere kanlarıyla, canlarıyla bu aziz vatanı bizlere emanet eden ecdadımızı rahmet ve minnetle yâd ediyor, Aziz milletimizin Zafer Bayramını en içten dileklerimle kutluyorum.