Dış Ticaret Bilgilendirme Seminerleri (Ankara, Beypazarı-Ankara, Polatlı-Ankara, Kırıkkale, Kırşehir)

25 Ekim 2019

Ticaret Bakanlığı firmaları temel dış ticaret işlemleri, ihracatta sağlanan devlet destekleri ve potansiyel ihraç pazarları hakkında bilgilendirme amacıyla yurt sathında Dış Ticaret Bilgilendirme Seminerleri düzenliyor.
Ticaret Bakanlığı, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ve Türkiye İhracatçılar Meclisi koordinasyonunda, Orta Anadolu İhracatçı Birlikleri Genel Sekreterliği (OAİB)   organizasyonu ve;
 

  • Ankara Sanayi Odası 1. OSB Müdürlüğü ev sahipliğinde 4 Kasım 2019 tarihinde Ankara’da,
  • Beypazarı Ticaret Odası ev sahipliğinde 5 Kasım 2019 tarihinde Beypazarı-Ankara’da,
  • Polatlı Ticaret Odası ev sahipliğinde 6 Kasım 2019 tarihinde Polatlı - Ankara’da,
  • Kırıkkale Ticaret ve Sanayi Odası ev sahipliğinde 7 Kasım 2019 tarihinde Kırıkkale’de,
  • Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası ev sahipliğinde 8 Kasım 2019 tarihinde Kırşehir’de,

 
"Dış Ticaret Bilgilendirme Seminerleri" düzenlenecektir. Seminerler; “İhracatta Gümrük Mevzuatı ve Uygulamaları”, “İş Dünyası için Uluslararası Ticari Bilgiye Erişim”, “Ticarette Teknik Engeller (Ankara, Kırıkkale, Kırşehir), “Bağlayıcı Tarife Bilgisi Ön Bilgilendirme” ve Ticaret Bakanlığı tarafından İhracatta Uygulanan Destek Programları konularını kapsamaktadır.
Ticaret Bakanlığınca 2018 yılında 57 ilde, 18 işbirliği kuruluşu ile 79 Dış Ticaret Bilgilendirme Semineri düzenlenmiş ve bu seminerlere 3380 kişi katılım sağlamıştır
2019 yılında 56 ilde, 12 işbirliği kuruluşu ile 65 Dış Ticaret Bilgilendirme Semineri düzenlenmiş ve 2800’ü aşkın kişi katılım sağlamıştır.
2019 yılı sonuna kadar 24 Dış Ticaret Bilgilendirme Semineri daha düzenlenmesi öngörülmektedir.